W ratuszu o inwestycji

19.03.2015. Dzisiaj w ratuszu doszło do spotkania poświęconego planowanej zabudowie terenu przy ul. Kurpiowskiej i ul. Małopolskiej. W spotkaniu wzięli udział Prezydent miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Prezes firmy Hartbex Paweł Bącal, urzędnicy miejscy oraz mieszkańcy osiedla Pobitno. Radę Osiedla reprezentowali Adam Napiórkowski, Renata Maternia oraz Elżbieta Garska. W spotkaniu wzięli także udział radni miasta Rzeszowa Andrzej Dec oraz Jerzy Jęczmienionka.

Podczas spotkania doszło do dyskusji nad planowaną zabudową terenu przy ul. Kurpiowskiej i ul. Małopolskiej. Wedle najnowszej koncepcji inwestora, na działce miałyby powstać dwa równoległe bloki. Obydwa w najwyższym punkcie miałyby 18 pięter (byc może jedna z wież będzie 16-piętrowa). W nowym bloku znajdzie się ok. 230 mieszkań. Pod blokami będzie garaż na ok. 100 samochodów. Na terenach użyczonych przez miasto, deweloper chce wybudowac parkingi. Zdecydowane "zielone światło" dla inwestycji dał Prezydent Tadeusz Ferenc. 

Podczas spotkania pojawiła się deklaracja Prezydenta o budowie drogi, która będzie przedłużeniem ul. Małopolskiej. Ulica przetnie teren obecnych ogródków działkowych i połączy ul. Kurpiowską z al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Nowa droga na pewno poprawi komunikcję w rejonie inwestycji i ułatwi wyjazd z osiedla wszystkim mieszkańcom. Padła też deklaracja o budowie placu zabaw na terenie, gdzie dzisiaj znajdują się ogródki działkowe.

Mieszkańcy Pobitnego rozpoczęli protest w momencie, w którym okazało się, że inwestor chce wybudować na placu przy ul. Kurpiowskiej 25-piętrowy blok. Pod protestem przeciwko tak wysokiej zabudowie, złej komunikacji w rejonie inwestycji oraz likwidacji placu zabaw podpisało się 525 osób. Pomimo tego urzędnicy miejscy wydali pozytywną decyzję o warunkach zabudowy. Odwołanie od tej decyzji złozyli sąsiedzi planowanej inwestycji.

Najnowsza koncepcja Hartbexu zakłada niższą zabudowę. Ponadto władze miasta zaproponowały nowe rozwiązanie komunikacyjne i teren pod plac zabaw na terenie ogródków działkowych.

Według planu inwestora, budowa powinna się rozpocząć na wiosnę 2016 roku.

(Napiórkowski)

Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018
Zapraszamy!!!

Sponsorzy Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018

Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów