Spotkanie z Prezydentem Rzeszowa

14.10.2016. Właśnie dzisiaj odbyło się spotkanie Prezydenta miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca z mieszkańcami osiedli Pobitno i Wilkowyja. Na początku spotkania przeprowadzona została prezentacja dotycząca inwestycji w Rzeszowie. W części drugiej swoje pytania mogli zadawać mieszkańcy osiedli.

W spotkaniu oprócz Prezydenta Tadeusza Ferenca, uczestniczyli Panowie wiceprezydenci, pracownicy urzędu miasta Rzeszowa oraz mieszkańcy osiedli Pobitno i Wilkowyja. Prezydent Tadeusz Ferenc nie mógł uczestniczyć w całym zebraniu, ponieważ wieczorem miał jeszcze zaplanowane spotkanie z Prezydentami Polski, Węgier, Słowacji i Czech.

Podczas spotkania poruszane zostały liczne tematy. Te najważniejsze to:
- Na ulicy Bałtyckiej powstanie szkoła podstawowa i liceum oraz basen. Cały kompleks wybudują oo. pijarzy. Już rozpoczęła się budowa drogi dojazdowej do przyszłego terenu zespołu szkół.
- Istnieje koncepcja, żeby przedłużenie ulicy Bałtyckiej łączyło się w przyszłości z  al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.
- Już niedługo zostanie wyremontowana ulica Marcina Filipa.
- Częściej odśnieżane będą ulice Bruna, Na Skały, Szkolna i Traugutta.
- Ulica Traugutta, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Nadbrzeżną i ul. Na Skały zostanie wyremontowana.
- Urzędnicy miejscy (po raz kolejny) zajmą się ulicą Załęską.
- Władze miasta jeszcze raz rozpiszą przetarg na opracowanie dokumentacji dla przyszłej Wisłokostrady. Władze miasta chcą, żeby przyszła droga byla połączona z ul. Konfederatów Barskich.
- Targowisko zostanie przeniesione na Pobitno w przyszłym roku.

(Adam Napiórkowski)

Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018
Zapraszamy!!!

Sponsorzy Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018

Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów